Operace

Na následujících řádcích popíši své zážitky z operace pilonidálního sinu.

Pokud jste již na nějaké operaci byli, pak pro vás její průběh zřejmě nebude žádným překvapením.

Já jsem takto navštívil chirurgický sál poprvé, takže pro mě to byla zcela nová zkušenost :)

V nemocnici před zákrokem

Byl jsem tedy přijatý do nemocnice. První den se nic moc nedělo. Dodržoval jsem klidový režim, oholili mi pozadí a provedli 2x klistýr - to zrovna moc příjemné nebylo, ale před zákrokem to byla nutnost.

Kuriozní ovšem bylo, že jsem byl ve stejný den přijatý na stejný pokoj s dalším pacientem, který měl také Pilonidální sinus, takže jsme mohli porovnat zkušenosti a sdílet zážitky; on o problému věděl již několik let. Sinus mu hnisal střídavě již 2 roky, nicméně zákrok neustále odkládal, takže u něj byl problém o dost vážnější.

Poslední věcí, kterou bylo nutné rozhodnout před operací samotnou bylo, v jaké anestezii se bude zákrok provádět. Z možností celkové a epidurální (částečné od pasu dolů) anestezie, jsem si vybral epidurální vzhledem k tomu, že by měla být šetrnější k organismu.

Do večera jsem pak již jen držel hladovku a čekal na další den, kdy se měla operace odehrát.

Operace pilonidálního sinu

O samotné operaci se toho příliš napsat nedá - stejně si ji ani moc nepamatuji. Se spolubydlícím jsme šli na zákrok hned po sobě, na sále jsme se tedy pěkně vystřídali.

Při příjezdu na sál uvnitř hrála moje oblíbená písnička z dob dávno minulých - to mě pozitivně naladilo. Před operací jsem se musel kvůli aplikaci epidurální anestezie otočit na bok a schoulit do klubíčka. Anestezioložka pak napíchla injekci někam k páteři. Pár okamžiků nato se v nohách začal rozlévat pocit tepla a spodní končetiny mě přestávaly poslouchat. Po chvíli jsem je nebyl schopný ovládat vůbec.

Domníval jsem se, že při této anestezii budu v průběhu celého zákroku při vědomí, nicméně jsem na sále usnul a téměř nic si nepamatuji ani z převozu ze sálu zpět na pokoj. Stejně na tom byl spolubydlící.

Následuje: Po operaci

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode