Jak to začalo

Na to, že jsem “vlastníkem” Pilonidálního sinu, se přišlo vlastně náhodou. Nějakou dobu jsem sice věděl o výstupku v oblasti kostrče, nicméně vzhledem k tomu, že mi nepůsobil vůbec žádné potíže, ani nehnisal, či něco podobného, a byl velice malý, nevěnoval jsem mu pražádnou pozornost. Jednoho dne jsem ovšem podstoupil jiné, nesouvisející vyšetření, kde si doktor tohoto výstupku všiml a diagnostikoval ho jako Pilonidání sinus.

Navrhl mi několik variant řešení - buďto chirurgický zákrok v úplné narkóze, nebo v epidurální anestezii (umrtvení od pasu dolů), nebo menší zákrok v lokální anestezii.

Jelikož jsem nechtěl jít do nemocnice, ani být zbytečně pod jakoukoliv narkózou, vybral jsem si ambulantní zákrok v lokální anestezii a domluvil si termín zákroku.

Na zákrok jsem se dostavil ve sjednaném čase, nicméně mi ho měl provádět jiný lékař, než ten, který mi prováděl diagnózu. Nový doktor mi ambulantní zákrok v žádném případě nedoporučil, prý by byl velice bolestivý, a bylo by to trápení jak pro mě, tak pro něj. Důrazně doporučil krátkou hospitalizaci v nemocnici v době trvání několika dní, pokud nedojde ke komplikacím. Na termín zákroku jsem se tehdy ještě nedomluvil, a vzal si čas na rozmyšlenou.

V té době jsem měl zhruba 3 měsíce do svatby. Jelikož mi sinus diagnostikovali ještě zřejmě v poměrně ranném stádiu (jak jsem již zmínil, nehnisal, ani nic podobného), nepřišla mi možnost komplikací vysoká, a nakonec jsem se rozhodl objednat se na zákrok co nejdříve, abych měl brzy klid, nemusel omezovat svatební přípravy a ani na dlouho vynechat posilovnu, kterou jsem měl tak rád, a vzhledem k blížícímu se obřadu jsem v ní chtěl ještě shodit nějaké to kilo a nabrat svalovou hmotu.

Následuje: Operace

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode