Další léčba

Od lékaře jsem měl předepsáno 3x denně ránu převazovat a dezinfikovat roztokem peroxidu vodíku, a přímo do rány vkládat smotaný obvazový čtvereček. To bych samozřejmě nikdy sám nezvládl a zhostit se toho musela moje partnerka, pro kterou to alespoň ze začátku nebylo lehké. Přece jen převazovat otevřenou pooperační ránu a ještě přímo do ní něco vkládat je silné kafe.

Kontroly jsem v tu dobu měl 2x týdně, a po čase byl roztok peroxidu vodíku nahrazený hypermanganem, v jehož roztoku jsem se koupal 2x denně a také jsem se musel 2x denně sprchovat, ránu přelévat vývarem z Řapíku lékařského, a do rány aplikovat hojivou mast Dermazulen. To byla příjemná změna, do té doby jsem se totiž nesměl sprchovat vůbec. Mimochodem, jestli budete Řapík lékařský aplikovat také, vězte, že velice dobře zabarvuje vše okolo. A tu barvu není vůbec lehké odstranit. Pomohlo až Savo....

Tak to šlo dál, časový odstup mezi kontrolami se zvětšoval, rána se hojila, místo hypermanganu jsem začal opět provádět výplachy peroxidem vodíku, odvar z Řapíku lékařského jsem již také neaplikoval, pouze Dermazulen zůstal a všechny tyto převazy, vyplachy apod. již bylo třeba dělat pouze 1x denně.

Na operaci jsem šel v půli dubna. Nyní, když píši tyto řádky, máme začátek července. Stále 1x denně provádím převazy, dezinfekci roztokem peroxidu vodíku a aplikuji do rány mast Dermazulen. Je pravda, že se rána už hodně zcelila, ale ještě stále to není ono. Stále nemůžu cvičit a stále na to musím brát ohled při každodenních činnostech. Doufám, že se rána brzy kompletně zahojí.

Aktualizace

Nyní mám již téměř dva roky po zákroku.

Téměř přesně po roce jsem se však musel vrátit na chirurgii znovu.

Sinus poněkud zlobil a v průběhu několika měsíců mi ho ještě několikrát ambulantně řezali, a nechali ho srůst.

Zatím se to asi půl roku drží v klidu, tak doufám, že už to bude dobré.

Následuje: Závěr

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode