• Datum: 26.04.2018 Vložil: Dulčík

    Titulek: pokračování I

    c) Letos v lednu, tedy přesně po 27 letech, se projevily stejné příznaky, svědění, tlaková bolest při sezení v místě kostrče a retence na prádle. To už jsem na 100% věděl, co to je a vyrazil ihned na chirurgii. A začlo kolečko nachlup stejné, jako před léty. Zklidnit zánět a naplánovat operaci, tentokrát (protože to bylo již podruhé – chronické) hispitalizace a v celkové anestezii (CA). V polovině února jsem tedy podstoupil extirpaci, tedy odstranění celé oblasti, která byla lokalizována barvivem, aby se odstranila skutečně veškerá tkáň protkaná píštělí. Dle konzultace s lékařem bylo nutné odstranit tkáň téměř až na křížovou kost. Defekt byl velký cca 9 x 3 cm, hloubka 5 cm. Po operaci byl na defekt aplikován podtlakový systém VivanoTec - https://cz.vivanosystem.info/20902.php Defekt byl vyplněn pěnovým materiálem (podobným molitanu) a přelepen fólií cca (20 x 20 cm). Na krycí fólii se přilepilo ústí drénu (port), který se připojil k přístroji, který jednak udržoval v ráně podtlak střídavě 80 – 120 mmHg a jednak odsával vytvářený sekret z rány. Takto naložená „pumpa“ pracovala 3 dny, poté byla na sále a v lehké anestezii (uspání, svalové uvolnění, vyřazení centra bolesti i vědomí, ale dýchal jsem sám) odstraněna a defekt sešit s vloženým drénem s „bandaskou“. V mém případě z rány odcházelo denně až 1 dl sekretu, po 10 dnech ještě odcházelo 0,5 dl. Nicméně hrozilo zanícení rány a drén musel být odstraněný i přes velkou sekreci. Nato jsem byl hned propuštěn domů (pátek).
    d) Při tak velké sekreci, která najednou neměla kde odcházet, se hromadila v operované dutině, zadek mi ztvrdnul a začal být nepříjemně citlivý. A v pondělí večer došlo zcela pochopitelně k povolení švu a nahronaděný sekret se vyvalil ven. Takže auto, pohotovost, rozpuštění 4 stehů, vyčištění peroxidem, zavedení žlábkového drénu, krytí a domů s tím, že nazítří ráno převaz na ambulanci. Ambulantní převazy 2x týdně celkem 3 týdny – čištění lžičkou (jen pro info: nebolí to, jen je to trochu nepříjemné, v té hloubce nejsou nervová zakončení, ta jsou jen v vrstvě pod pokožkou, tzv. škáře), proplach Prontosanem a vložení Aquacelu Ag - https://www.vlhkehojeni.cz/vyrobky-aquacel/aquacelag a překrytí sterilním krytím. Vzhledem k tomu, že se v ráně stále tvořilo docela dost sekretu a defekt se ne a ne zavírat, byl jsem znovu hospitalizován k naložení podtlakového systému (NPWT). Tato část terapie trvala celkem 14 dní, kdy byla během této doby „pumpa“ 3x sejmuta, defekt vyčistěn a znovu nasazena (vše v lehké anestezii na sále). Před třetím nasazení pumpy byla hluboká tkáň částečně sešita (přiblížena k sobě), aby lépe srůstala. Po dalších 3 dnech mi byla pumpa definitivně sejmuta a jsem byl propuštěn domů.

Přidat nový příspěvek

Zpět na diskuzi

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode