• Datum: 01.02.2018 Vložil: Nikola

    Titulek: Můj příběh - kamarád sinus pilonidalis

    Ahoj ahoj,
    poprvé se mi to objevilo v srpnu 2017. Cítila jsem menší bolest u kostrče. Říkala jsem si, že to je z toho, jak sedím zkrouceně na sedačce a tlačím si na kost :D Trvalo to přes týden a řekla jsem si, že je to asi vnitřní akné, které takhle nepříjemně bolí a že to přejde. Jenže bolest se začala stupňovat. Nepříjemně se mi sedělo a cítila jsem to, když jsem ležela na zádech. Pak jsem to cítila neustále a já musela co 3-4 hodiny brát ibalgin, abych si aspoň trochu ulevila. Jezdila jsem služebně pryč přes půl ČR, takže jsem odmítala kvůli tomu zrušit cesty. V noci jsem se několikrát budila, ležení na zádech nepřipadalo v úvahu, mazala jsem si to ještě ibalgin gelem a musela se opatrně obracet z jednoho boku na druhý. V mé sedavé práci jsem si dělala krátké přestávky, kdy jsem na chvilku vstala nebo přešlapávala. Pak mi strýček Google poradil, co by to tak mohlo být a bylo mi to jasné. :) při příjezdu z cesty jsem šla na chirurgii (září 2017) a tam mi to rozřízli, vymačkali a vyčistili. Sestřička se divila, jak jsem to tak dlouho mohla snášet a že hnis leze ven úplně sám :D :D tuhle bolest nepřeji ani svému nepříteli. Hrůza..abych si ulevila, musela jsem si sprostě zanadávat. :D adrenalin mě přešel až venku a to už mi z šoku tekly i slzy :D dali mi drén a chodila jsem na převazy, kde mi to proplachovali peroxidem (to je taky super). Pak mi to musel doma ošetřovat přítel. Na chvíli byl klid až do prosince 2017, kdy se mi to udělalo znovu. Téměř posraná strachy, že to celé budu muset zažít znovu a ještě v naší nemocnici, která nemá nejlepší pověst, jsem si vyhledala chirurga ve Zlíně, který mi řekl, že to zkusíme nějak umrtvit. Hned jsem k němu jela. Bohužel umrtvení na špatnou tkáň nepůsobí, jak už jsem se sama mohla přesvědčit, tedy to umírnilo maximálně řez a bolelo to stejně jako poprvé. Doktor měl také možnost vyslechnout si můj vulgární slovníček. Jeho přístup byl empatický a sám mě nechtěl dlouho trápit. Vymačkal, co to šlo a co jsem byla ještě schopna vydržet, vyčistil a zalepil. Tentokrát jsem měla drény dva. Opět převazy a kontroly. Domluvili jsme si celkovou operaci sinusu na 29.1. 2018. Co se nestalo? Za 14 dní (prosinec 2017) opět už mnou známá bolest a tlak. Bohužel jsem byla služebně pryč, tedy jsem na chirurgii jela až třetí den, když už se to stihlo zhoršit a zvětšit. Pan doktor se nade mnou slitoval a poslal mě na ošetření pod celkovou narkozou, kde mi to mohli pořádně vyčistit. Ten den mě přijali (nemocnice T. Bati, Zlín) a o půl jedenácté večer provedli zákrok. Další den ráno mi to převazovali a já se modlila, aby vše bylo ok a mohli mě pustit domu. Převaz byl opět zážitek, který nikomu nepřeji. Jenže při převazu mi prdla nějaká cévka a nechtělo to přestat :D Doktor řekl, že to zkusíme opíchat injekcemi a ještě mi tam udělal jeden vnitřní steh..chce se mi brečet, jen si na to vzpomenu :D zpocená jsem byla jak při intenzivním hodinovém cvičení kardio :D :D Ten den jsem šla domů a za dva dny měla přijít na převaz, kde bylo na chirdě nacpáno až k prasknutí a sestřička mi řekla, zda to nechci zkusit jinde. Jela jsem s přítelem domů, ten mi vytáhl z rány gázu (ďoura jak do pr...), převázal a ošetřovali jsme to jen doma. Hojilo se mi to téměř měsíc. Nicméně měla jsem klid a já mohla 29.1. podstoupit operaci. Operace proběhla po osmé hodině večerní. 6 stehů. Dali mi silné léky na bolest, tedy jsem noc prospala téměř bezbolestně. Měla jsem zavedený drén s vývodem. Další den ráno mě v 8 hodin pustili domů i s drénem a vývodem. Musím říct, že jsem se bála vzhledem ke zkušenostem ostatním, že budu trpět, ale vše je v naprostém pořádku. Bolesti nemám, ležím sice jen na boku nebo břichu, ale vydržím sedět aspoň na kraji zadku nebo lehce nakloněná, dokonce i řídím auto, ale musím být podepřená větším polštářkem. Dnes jsem byla na kontrole a doktor si chválil, že to vypadá pěkně. Drén mi nechá do pondělí 5.1. a pokud bude vše v pořádku, dá ho už pryč. Mám velkou radost z úspěšné operace a jak to probíhá po. Nechci to zakřiknout, tak snad se povede dobře i dál a brzy se to zahojí. Závěrem bych chtěla říct, že mě operovali z nestátního zdravotnického zařízení Medica Chirurgica s.r.o., konkrétně pan MUDr. Dubský, kterému moc děkuji za profesionální přístup a za dobře odvedený zákrok. Dělám jim tady sice reklamu, ale když jsem byla se vším spokojená, proč bych nemohla doporučit. Navíc mi vyhovovalo, že se jednalo o jednodenní péči, kdy není třeba, aby pacient trčel zbytečně v nemocnici, když se může doléčit doma a pro mě je to psychicky i fyzicky lepší, že nemusím ležet týden v nemocnici. Děkuji i svému příteli, který mě podporuje a doma mi pomáhá s léčením. :) Všem přeji tak pohodový pooperační dny jako mám já a tfuj tfuj sinus, aby se už nikdy nevrátil. :)

Přidat nový příspěvek

Zpět na diskuzi

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode