Vítejte

 

Účelem těchto stránek není popisovat, co je to Pilonidální Sinus z lékařského hlediska - na to bych si konec konců ani netroufal, neboť nemám lékařské vzdělání.

Jsem pacientem, který si léčbou této choroby prošel, a nyní by se rád podělil o zkušenosti s léčbou a s tím, co všechno obnášela.

Těm, které přeci jen zajímají podrobnosti o Pilonidálním sinu z lékařského hlediska, mohu směle doporučit navštívit Wikipedii, či jiné stránky, které se touto problematikou zabývají

Řádky na těchto stránkách popisují osobní autentickou zkušenost s operací a léčbou pilonidálního sinu.

 

Podívejte se na diskusi níže, a pokud se chcete podělit i o své zkušenosti, určitě do ní také přispějte.

Diskuse

 • Datum: 06.04.2016 Vložil: Bartyx

  Titulek: Taky se podělím se zkušeností

  Zdravím.

  Když mi bylo asi 19, potkal mě sinus poprvé. Dnes je to jedenáct let od té doby.

  Prvně se mi cysta vytvořila po úrazu, respektive jsem skočil z velké výšky a něco se mi tam zřejmě uvolnilo. Asi týden po skoku mě to začalo klasicky bolet tak, jak to tady známe všichni. Asi týden jsem s tím chodil v té době ještě do školy, ale už se to nedalo vydržet, nemohl jsem sedět, prakticky už ani ležet. Boule na kůži už byla velká a na ohmat plná hnisu. Občas trochu praskla při spánku, asi když jsem se otočil. Dohnalo mě to tedy jít k lékaři. Šel jsem na chirurgii na místní poliklinice, kde slouží velmi zkušený chirurg. Bez rozmýšlení rozeznal problém, cystu rozřízl, důkladně vyčistil (to byla sakra bolest) a s drenem jsem chodil asi týden na převazy a vypláchnutí. Pak jsem měl asi měsíc klid.
  Po měsíci se mi kůže v místě opět napnula, místo teplé na dotyk, ale zatím to moc nebolelo, tak jsem to neřešil. Jednoho dne jsem šel kamarádovi pomoci natáhnout novou plachtu na návěs. Byla těžká jako blázen a já si tam zase něco natrhl. Druhý den na to jsem dostal mírnou otravu krve. 40 horečka není žádný med a tak jsem jel na pohotovost (mimochodem nikdy v životě mi asi nebylo hůř, měl jsem opravdu strach, že umřu) v horečkách a skoro halucinacích jsem jel do nemocnice, protože byl večer a místní pohotovost už nesloužila. Mladý doktor v nemocnici mi po hodině čekání (mimochodem mezi tím mi cysta praskla v čekárně na Emergency a kdo zná, jak to líbezně voní, umí si představit, že i lidé se zlomenou rukou utíkali domu na samoléčbu) cystu opět rozřízl a vyčistil s tím, že mě hned objednal na operaci.
  Na operaci jsem šel asi po třech měsících, po které jsem měl relativní klid.
  Nevím přesně jakou metodou mi to operovali, ale pornoherce už bych asi dělat nemohl. Mezi tím, kde končí záda a tím, kde začíná rýha mezi půlkama mám něco, co by se dalo přirovnat k rozoranému poli. V nemocnici jsem ležel asi 10 dní a celou dobu měl připojen drén na hadičku a na cigáro jsem si v kapse nosil lahvičku s hnisem a krví :)
  Po operaci bylo zdá se vše v pořádku. Rána se celkem hojila a já se měl fajn. Asi tak 14 dní po operaci se mi bolest vrátila a já ze strachu z druhého horečkového rauše upaloval hned na chirurgii ke starému známému. Ten ránu mírně otevřel (už zarůstala) a znovu vyčistil.
  Od té doby byl klid. Relativní.
  Asi před dvěma lety (dnes je to cca 11 let po operaci) jsem prodělal těžkou chřipku. Měl jsem opravdu oslabenou imunitu, všechno mě bolelo jak kdybych spadl pod tank, znáte to. V té době mě inkriminované místo začalo znovu bolet.
  Samozřejmě se mi nechtělo ve zbídačeném stavu k lékaři a tak jsem nasadil samoléčbu protizánětlivou mastí a řepíkovými obklady (používal jsem i po operaci). Jakmile odešla chřipka a tělo začalo zase fungovat, bylo vše ok.
  Touhle dobou, když píšu tenhle post, prodělávám další virózu, ne tak těžkou jako posledně, ale se stejným následkem. Cysta opět bolí, je nateklá a teplá na dotek. Zatím to na doktora nevidím a budu se snažit přežít to, než mi tělo začne zase normálně fungovat a odolávat zánětu 24 hodin denně. Dnes je to těžké, chřipka (nebo nějakej virus) se ve mě vozil pár dní předem, minulý týden v práci jsem měl zápřah a přišlo mi divné, že mě ještě týden poté bolí nohy a záda. Asi když jsem rval ten obrubník, možná jsem si Sinusáka zase pohnul, ale nevím.
  Každopádně když opomenu to, že mě to zase bolí (ale naštěstí se nedělá žádná velká boule), tak jsem z toho celého vybruslil docela dobře. Snad mě nečeká zhoršení a další operace, protože to už si budu muset nechat jen tu stávající ženu, jiná by se asi při pohledu na můj rozbombardovanej zadek asi lekla.

  Odpovědět

 • Datum: 01.02.2016 Vložil: Lukašečko

  Titulek: Smrť?

  Ahojte, mohol by mi prosím niekto napísať, či sa na to umiera? jefitto44@gmail.com keĎ tak

  Odpovědět

 • Datum: 06.04.2016 Vložil: Bartyx

  Titulek: Re: Smrť?

  V extrémním případě, kdy by došlo k protrhnutí cysty do těla hrozí otrava krve, ale jinak to nebezpečné není. Pokud se nebavíme o cystě velikosti mandarinky, nemělo by to kromě bolesti způsobit žádné těžkosti.

  Odpovědět

 • Datum: 17.01.2016 Vložil: Adam

  Titulek: Veterán nemoci.

  Troufnu se označit za veterána léčebných postupů a léčby pilonidálního sinu. Zhruba je to takhle: Léto 2010 (po dlouhé a náročné cestě při špatné životosprávě a obezitě opruzenina z níž možná nějakým způsobem vzešel pilonidální sinus, nebo z něčeho jiného kolem tehdejších problémů -> zima 2010/leden 2011 = první výraznější problémy, hnis a hlavně krvácení (silné), návštěva prvního neschopného lékaře, který mě poslal domů s betadinem a že to nic není -> srpen 2011 = zhoršující se stav, opětovná náštěva téhož neschopného lékaře, tentokrát poslal na operaci do Krče -> říjen 2011 = operace v Krči, 7 dní v nemocnici, následně 4 týdny ležení na boku nebo stání bez možnosti sedět -> prosinec 2011, až prosinec 2012 = docházení na místní kliniku na převazy a kontroly, vždy se slovy:"Dobře se to hojí, na jaře/v létě/na podzim/v zimě, už to bude zahojený" -> prosinec 2012 = návštěva rodinného známého-chirurga, konstatoval nutnost další operace -> únor 2013 = 2. operace, tentokrát v Českých Budějovicích, 10 dní v nemocnici -> březen 2013 = řada týdnů ležení -> léto 2013 = nezhojení a opětovné potíže, v září oznámena nutnost 3. operace -> červen 2014 = 3. operace, 10 dní v nemocnici, opětovné ležení doma, mezitím ještě pobíhání po všemožných vyšetřeních (např. imunologické, zda nemám poruchu imunity v důsledku čehož by se problém nehojil atp.) -> léto 2014 = konstatování vyléčení nemoci -> podzim 2014 => oznámení, že se sinus vrátil a musím na 4. operaci při níž dojde k "rozpolcení" a samovolnému hojení (tedy cca. 14 - 21 dní v nemocnici), operace stanovena na červen 2015 -> červen 2015 = operace zrušena. Pacient ztratil důvěru v lékaře, i protože léčba už byla horší než samotná nemoc. Od té doby přesvědčování ze strany lékařů k 4. operaci a jinak, pokud jde o nemoc, hnisání a občas krev, nic víc. Pokud se do léta nemoc nijak nezhorší, definitivně ukončím jakékoliv uvažování o další operaci.

  Odpovědět

 • Datum: 17.01.2016 Vložil: Adam

  Titulek: Re: Veterán nemoci - doplněk

  Snad jen dodám, že celou dobu jsem se řídil instrukcemi lékařů a výrazně jsem si zlepšil životosprávu (zhubnutí ze 110kg na 86kg při výšce 180cm).

  Odpovědět

 • Datum: 30.12.2015 Vložil: Emil

  Titulek: elastickou ligatúrou

  ahoj...my sa zo sinusom trapime uz 3 mesiace s tym, ze bolo 5 rokov bez problemov a teraz sa objavil...nasla som vsak novu a setrnejsiu moznost riesenia tohto problemu
  ´´elastickou ligatúrou´´ mate snou niekto skustenosti?
  Nieje taka invazna a je mensie riziko recidivy...

  Odpovědět

 • Datum: 10.10.2015 Vložil: Rufus

  Titulek: Sinus pilonidalis

  Drazi pratele, bohuzel i ja mam spoustu spatnych zkusenosti s touto problematikou. Jsem jiz 3x po operaci sinu za posledni 4 roky a od te posledni uplynuly teprve 4 dny. Uz jsem pekne v pohodli domova a doufam, ze uz vse bude dobre. Z meho pohledu: poprve to podcenili a velmi zahy se to vratilo. Podruhe mi byla provedena plastika Limbergovym lalokem a byl jsem presvedcovan, jak to uz bude v poradku. Samozrejme nebylo a krom toho, ze mam ze zadku zeleninu se sinus ani ne za dva roky vratil zpet. Drzel jsem se dlouho a byl presvedceny, ze uz to znova nechci absolvovat, ale nakonec mne to stejne dohnalo na operaci i do tretice. Ted to zase rozrizli, vyskrabli a sesili. Strasili mne, ze to nechaji hojit sekundarni cestou, ale nakonec to teda uzavreli. Bohuzel musim podotknout, ze je to velmi neprijemna a zdlouhava vec a nepral bych to ani svemu nejvetsimu nepriteli. Trpelivost, vydrz a hlavne, abychom uz melo vsichni od toho bordelu pokoj. Custe! R*

  Odpovědět

 • Datum: 02.11.2015 Vložil: janka

  Titulek: Re: Sinus pilonidalis

  Dobrý deň,aj ja som po operácii SP,ktorej som sa veľmi bála,pretože som si prečítala príspevky,ktoré sú tu.V nemocnici som ležala týždeň,celý čas som mala v operačnej rane dren.
  Operovali ma v spinálnej anestéze,bolesti som nemala žiadne,rana nehnisala ani nemokvala.Ked mi na jedenásty deň vyberali stehy,rana bola pekne zhojená.Som rada .že mi to takto dopadlo,mám necelý mesiac po operácii a cítim sa fajn.Dúfam,že sa mi to nikdy nevráti.

  Odpovědět

 • Datum: 17.12.2015 Vložil: Petr Palacký

  Titulek: Re: Re: Sinus pilonidalis

  Dobrý den já byl také třikrát na operaci letošního roku vlednu avdubnu jsem ležel vnemocnici 16 dní

  Odpovědět

 • Datum: 17.12.2015 Vložil: Petr Palacký

  Titulek: Re: Re: Re: Sinus pilonidalis

  v září mi to loni2014 měl dve cysty velikosti míčku rozřízli avypustili no vlednu na celkové vyříznuti ale operace nepovedla avdubnu musel znovu měl bolesti,ajá ležel 16 dní v nemocnici

  Odpovědět

 • Datum: 26.12.2015 Vložil: Klára

  Titulek: Re: Re: Sinus pilonidalis

  Ahoj môj priateľ sa s tým už trápi pol roka...po to co prečítal po fórach ešte viac... skúsili sme všetko... Má tam teraz malú gulicku ktorá stále hnisa... Operácie a však boji...ako ste natom?... Trvalo to u vás VaS dlhšie? Je lepšie ísť na operáciu?.., podstate sme od toho mali 5 rokov pokoj a teraz sa to vrátilo a nie a nie sa toho zbaviť... Predtým nám pomohli švédske kvapky ale teraz nezaberajú....

  Odpovědět

 • Datum: 04.08.2015 Vložil: Lenka

  Titulek: pokračování " můj sinus "

  Dobrý den,
  po delší odmlce jsem se rozhodla napsat pokračování příběhu. Léčba mého sinusu je snad u konce.. Po přijetí do nemocnice napodruhé mi byly komplet rozpuštěny stehy po operaci, která proběhla n azačátku června a byl mi aplikován V.A.C. systém. Tento systém mi zavedly na 5 dní a po-té ještě jednou. Velmi mi tato léčba pomohla. V nemocnici jsem zůstala 14 dní, po-té jsem byla propuštěna domů. Zažádala jsem o ambulantní péči, takže mi ránu každý den vyčistila sestřička, která jezdila za mnou domů. Na to má nárok každý, jen se o tom bohužel vůbec neví. Na kontroly do nemocnice chodím po týdnu. Rána by měla být v poslední fázi hojení, tak se to snad už nezakřiknu s tím, že to bere dobrý konec :).
  Všem, kterých se to týká přeji pohodové uzdravení :)

  Odpovědět

 • Datum: 19.08.2015 Vložil: Petr

  Titulek: Re: pokračování " můj sinus "

  ahojky jmenují sePetr arok už seléčím stouto zdlouhavou nemoci v září 2014 operace,v lednu 2015 operace celkové vyříznutí no av dubnu mi z jízvy zašité začla reeexcize z rány vytékat hnis takže jsem musel potřetí nonemocnice abyl jsem opět operovat ležel jsem tam 16 dní dali mi podtlakovou drenáž vac,no jsem už od září na nemocenské pořád seto špatně hojí museli mi to odstranit pomalu až do kosti kodtrče adoted mám při dlouhodobém sezení i bolesti ted chodím na chirurgii kde mi pokaždé jiný doktor sděil jinou meto du léčení až ted najednou mi do rány zavedli gllukozu tak snad to se zahojí arána se zatáhne anebude zánětlivá ale co mi doktoři řekli muže seto kdyoliv opakovat což mě moc neuklidnili,

  Odpovědět

 • Datum: 19.08.2015 Vložil: Per Palacký

  Titulek: Re: Re: pokračování " můj sinus "

  já chci jen dodatek k článku já byl operován třikrát v Novojičínské nemocnici kde si myslím že při té první operaci i doktoři podcenili vyřízli to amě pustili domu nadruhý den apak jsem musel jít v lednu 2015 na celkové vyříznutí kde mi dali drén azašili ránu jenomže si nevšimli azapoměli odstranit dvě malé fistulky ,nebolí píštěle z čehož opět začla hnisat rána z jízvý amě museli opět opěrovat jíž potřetí v dubnu kde ležel celkem 16 dní v nemocnici kde mi zavedli podtlakovou drenáž která odsávala hnis.i pdskoro přes rok chodím pořád na kontroly arána není stoprocentně zahojená kde musím již pomalu si zažádat o prodloužení nemocenské je to hruza tahle nemoc anikomu to nepřejí bo jsou stím potíže atrápení celkem velké sedět nemužete amě ránu operovali třikrát až i do kosti v oblasti kostrče

  Odpovědět

 • Datum: 19.08.2015 Vložil: Petr Palacký

  Titulek: Re: Re: Re: pokračování " můj sinus "

  nejhorší je to že mě operoval pkždé jiný doktor apokaždé jiné lečení ,jiná metoda která nezabírá takže si připadám už jako pokusnej králík v práci se mě ptají co semnou je je ato sejím ani nedivím bo jsem skoro rok doma rok pořád po nemocnicíchmkontrolách je mi ztoho už opravdu nanic léčení špatné,takže mám nedobré zkušeností akorád bych chtěl poděkovat sestřičkám z Novojičínské nemocnice ,které o mě pečovali během pobytu ai když měl velké bolesti sehezky starali o mě ai zároven ted panu Mudr,Pavlu Gerykovi,který mi pomohl s léčbou urycchlit hojení aučinil celkem rychlou metodu hojení v podobě Glukozy aVišnivskému balzámu,tak snad se to zahojí ajá budu moci opět nastoupit veselé opět dopráce anerad už bych chtěl skončit stouto nemoci v nemocnici ana marodce takpřejí všem hlavně pevné nervy kteří mají tuto nemoc apevné zdraví bo já si za ten rok zkusil už mnoho

  Odpovědět

 • Datum: 05.10.2015 Vložil: Lenka

  Titulek: Re: pokračování " můj sinus "

  Zdravím po delší odmlce,
  tento týden se mi rána poprvé zatáhla celá. Jizva je ošklivá, bolí a bolet asi i dlouhodobě bude. Zatím to vypadá, že se to opakovat nebude a po všech těch měsících bude pokoj a já posypu do práce.
  Souhlasím s Petrem. Nejhorší je, že Vás má pokaždé jiný lékař a určí jinou léčbu. Zažila jsem chemii i bylinky (heřmánek a třezalka). To by tak nevadilo. Horší bylo, že jsem se setkala i s nezájmem. Mnohem více než stav rány, lékaře zajímala délka neschopenky. Bohužel, k tomu není co dodat, jen se nestyďte bránit. Přeji všem brzské uzdravení bez komplikací :)

  Odpovědět

 • Datum: 16.06.2015 Vložil: Lenka

  Titulek: Muj sinus...

  Dobry den vsem. Chtela bych se take podelit o svou zkusenost s lecbou. Se sinusem jsem mela problem asi 10 let. Vzdy stejny prubeh,boule mezi pulkami,ktera rostla a bolela. Nikdy mi samovolne nepraskla ani mi ji nerezaly. Pouze mi aplikovaly cernou mast..Presla jsem k jinemu lekari a udalosti dostaly rychly spad. Dnes jsem 16 den po operaci. Sinus mi vyndaly a ranu zasily. Treti den po operaci mi vyndaly dren a poslaly me domu. Rana bohuzel zacala hnisat. Dnes me opet prijaly do nemocnice. Ceka me cisteni rany nekolikrat denne. Musim rict,ze jsem horsi bolest nezazila. Budu se modlit v humanni pristup zdravotnickeho personalu a brzske zhojeni.

  Odpovědět

 • Datum: 19.01.2015 Vložil: Marek

  Titulek: Zákrok

  Ja som akurát teraz došiel zo zákroku kde my vyberal chirurg cistu, ktorá mi spôsobovala veľkú bolesť 5 dní. Tak som s tým zašiel za doktorom, ktorý mi diagnostikoval Sinus pilonidalis a poslal ma s tým na chirurgiu. Chyrurg mi povedal aby som stiahol gaťe a lahol si na brucho.. A potom mi to vyrezával asi 2 minúty bez umŕtvenia.. Brutálna bolesť.. :D ale oplatilo sa zaťať zuby, lebo pár minút po zákroku bolesť úplne zmyzla a zatial sa nevraca :) teraz budem chodiť dosť dlho na prevezy... lebo to mám stále otvorené

  Odpovědět

 • Datum: 08.01.2015 Vložil: Peter

  Titulek: Otezka

  Ahojte a teraz ta otazka lebo som na nu zabudol ako dlho s tym mozem fungovat ked mi to zatial neprekaza moze z toho vzniknut aj nieco vaznejsie?

  Odpovědět

 • Datum: 08.01.2015 Vložil: Peter

  Titulek: Otazka

  Ahojte chcem sa opytat mam to aj ja ale iba male asi 2 cm dlhe uz asi pol roka neboli ma to vobec ani nerastie iba ked si na to pritlacim tak tak si zotriem mozno 3 kvapky krvave dik

  Odpovědět

Záznamy: 41 - 60 ze 78
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek

----------------

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode