• Datum: 05.03.2017 Vložil: Aleš

    Titulek: Po operaci SP

    Ahoj všem,
    Operace proběhla bez komplikací. 27.2. nástup do nemocnice, 28.2. operace. Domluvena Limbergova plastika a celková narkóza. Ráno po operaci mi operatér sdělil, že SP byl malý a nebylo potřeba použít Limberga, čili odstranit větší část kůže. Rána je zašitá. Bolest malá (nyní jsem šestý den po o), druhý den jsem již ani nechtěl léky proti bolesti. Abych pravdu řekl, čekal jsem větší bolest. 4.3. vyndání drenu a propuštění do domácí péče. Prozatím pro mě bylo a je nejhorší ležet stále na břiše nebo na boku (zásadně spím na zádech). Ihned po operaci a vykapání kapačky bylo možné vstát a lehce se projít. Momentálně stále celý den ležím (bok, břicho) nebo krátce a pomalu chodím. Bylo mi řečeno, že hojení rány trvá cca 6 týdnů a je potřeba neuspěchat. Teď je podstatné udržet ránu v čistotě. Tzn. po každé stolici důkladně omýt (pořídil jsem si i aktivní čistící pěnu Proktis-M), dále osušit (používám fén) a ránu přelepit sterilním polštářkem s betadinovou mastí. Sezení zatím nepřipadá v úvahu (nicméně na záchodě mi to nevadí, neopírám se o ránu). Zvládl jsem akorát převoz z nemocnice domů autem cca 3,5km, ale musím dodat, že jsem se celou cestu nadlehčoval rukama:)

    Ještě přidám trochu toho zákulisí. První příznaky SP se u mě objevily v roce 2010. Velmi bolestivá boule v nám dobře známé oblasti. Po rychlém prolustrování internetu jsem diagnostikoval SP a byl zděšen informacemi. Samozřejmě jsem nikam nešel, přeci nebudu ukazovat někomu zadek. Po týdne jsem již nemohl bolestí téměř sedět, což bylo u sedavého zaměstnání velmi výživné, bolest z ničeho nic ustala, krásná úleva, boule totiž samovolně praskla. Od té doby se SP periodicky vzracel cca každé 2-3 měsíce, "malý pupínek" který stačilo vždy jen vymáčknout a vyčistit, tato fáze bez bolesti. No až jsem se jednou dostal náhodou k chirurgovi a zmiňuji se i o této záležitosti. Chirurg s klidem říká, to je cysta, za 14 dní to vyřízneme a bude klid. V dubnu 2016 jsem tedy skutečně podstoupil ambulantní zákrok a byl jsem v klidu až do doby, než přišly výsledky laboratoře. Potvrzen SP a chirurg již nebyl tak optimistický. ŘÍkal, že buď se to vrátí nebo ne :) no a světe div se, pár dní po vyndání stehů ranka ztvrdla a já zažil pěknou bolest až nemožnost sedět (žádný absces se ale nekonal, ani boule), takže jsem se vrátil do ambulance. Doporučeno, ať se v případě trvajících obtíží objednám ve své spádové oblasti na operaci. Od května 2016 začalo peklo a to doslova, to nejmenší bylo výrazné pocení mezi hýžděmi doprovázené svěděním, dále štípáním a bolesti v celých hýždích a nemožnost sedět (těžké při sedavém zaměstnání). No nic říkám si, něco s tím zkusím udělat sám. Vyzkoušel jsem různé byliny, masti, obklady protizánětlivé, švédské kapky, vypěstoval jsem si kalisii vonnou (tropická léčivka), vše bez efektu. Touto dobou už začínám tušit, že se operace nevyhnu, takže se pomalu vnitřně připravuji a ihned po Vánocích zajdu na chirurgii ve své spádové oblasti a objednám se na operaci.

Přidat nový příspěvek

Zpět na diskuzi

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode